• 7/24 Hizmet Vermekteyiz
  • Bize Ulaşın: 0(533) 749 84 32

Beton Zemin Parlatma

Beton Zemin Parlatma

Beton silme ve parlatma özel olarak  beton silim makineleri ve bu silme makineleri için özel üretilen elmaslarla eski ve yıpranmış beton yüzeylerini kazıma, honlama ve parlatma adımlarıyla beton yüzeyi silerek mermer gibi parlak bir yüzeye ulaştırma uygulamasına verilen isimdir. Beton silme ve parlatma uygulamaları asla beton yüzeylerine uygulanan epoksi zemin kaplama veya diğer zemin kaplama yöntemleri ile karıştırılmamalı. Uygulanan bu işlemde mevcut beton zemine ve çevresine zarar verilmez ayrıca insan sağlığına zararlı hiç bir kimyasal madde içermez. Bu nedenle çevre dostu beton uygulamalarının ilk sıralarında kendine yer bulur.

Beton silme ve parlatma uygulaması gelişen teknoloji ile birlikte ortaya çıkmış zemin uygulama yöntemi olup otoriteler tarafından geleceğin zemin uygulaması olarak gösterilmektedir. Son yıllarda inşaat sektöründe gördüğü rağbet bu görüşü açıkça göz önünde bulunduruyor. Neden bu kadar rağbet gördüğünü diğer zemin uygulamalarına kıyasla daha fazla pozitif yönü bulunması olarak açıklayabiliriz. Bu pozitif yönlerini kısaca örneklendirmek gerekirse;

 

  • Bakımı ve temizlemesi kolaydır.
  • Maliyeti uygundur.
  • Betonun tozmasını engeller.
  • Işığın parlamasını sağlayarak elektrik enerjisinde tassarruf sağlar.

Beton Silme ve Parlatma üç aşamadan oluşur. Bu aşamaları kısaca özetlemek gerekirse;

Betonu Kazıma

Mevcut beton zemin projede belirtilen seviyeye gelene kadar kazınır. Bu işlem için beton silim makineleri ve özel üretilen elmaslar, betonda ki

çiziklerin gözle görülmeyecek ve  betonun istenilen parlaklığa kavuşmasını sağlar.

 

Beton Honlama

Bu aşamada lityum silikat adı verilen kimyasal kullanılarak beton içerisinde bulunan kalsiyum hidroksit ile reaksiyona girmesi sağlanarak kalsiyum silikata dönüştürülür. Bu yöntem ile beton önce ki haline oranla daha sıkı, parlak ve dayanıklı hale gelmiş olur.

 

Beton Parlatma

En son aşama olarak beton parlatma adımı yapılır. Kazıma ve honlama işlemi yapılarak elde edilen dayanıklı ve sağlam zemine beton cilası sürülerek istenilen parlak görünümü elde etmiş oluruz.

Beton Zemin Parlatma
Teklif Formu

İletişim Formu

Size geri dönüş sağlayabilmemiz için lütfen bilgilerinizi eksiksiz giriniz

İletişim Bilgileri